Sezon piłkarski w pełni. Co tydzień na boiskach w Luboniu odbywa się wiele meczy w rożnych kategoriach wiekowych. Kibice są w mieszanych nastrojach. Seniorzy Stelli grający w V lidze walczą o utrzymanie, ale ostatnie wyniki nie nastrajają optymistycznie. Porażka z zdecydowanym liderem rozgrywek w tej grupie Lipnem Stęszew spowodowała, że zespół ze Szkolnej spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei Luboński KS w wiosennej rundzie rozgrywek w pięciu rozegranych meczach zanotował jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. Aktualnie seniorzy z Rzecznej zajmują  8 miejsce na 12 zespołów. Optymizmem może napawać fakt coraz większej obecności młodych zawodników w składzie podopiecznych trenera Marka Wilczyńskiego. W przypadku drugiej drużyny Stelli grającej w B klasie można pozwolić sobie na ostrożny optymizm. W rundzie wiosennej w pięciu meczach zawodnicy ze Szkolnej wygrali 3, jeden zremisowali i doznali jednej porażki.

Bardzo dobrze spisują się za to zespoły młodzieżowe lubońskich klubów. Juniorzy starsi Lubońskiego KS walczą o awans do Ligi Wojewódzkiej z Przemysławem Poznań i mają aktualnie 2 punkty straty do drużyny z Poznania. Kto wie, czy ostatni mecz właśnie z Przemysławem nie zadecyduje o tym, kto zajmie miejsce premiowane awansem.

Poniżej oczekiwań spisują się juniorzy młodsi Szkoły Futbolu Luboń grający w lidze wojewódzkiej. Aktualnie zajmują 4 miejsce z dużą stratą do lidera – Poznańskiej 13. Natomiast bez zarzutu spisuje się zespół Szkoły Futbolu rocznika 2006 grający w I lidze okręgowej. Po zwycięstwie nad Dyskobolią Grodzisk zajęli pozycję lidera i będą walczyć o awans do Ligi Wojewódzkiej.  Również zespół trampkarzy SF zwyciężył ostatnio 3:2 Wielkopolskę Komorniki i zajmuje pierwsze miejsce w grupie mając nad ostatnim rywalem 3 punkty przewagi. Jest w przypadku tego zespołu bardzo realna szansa na awans do Ligi Wojewódzkiej.

Duże powody do zadowolenie mają trampkarze Stelli Luboń. Zespół grający w I lidze okręgowej pokonał w ostatnim meczu SPN Szamotuły hokejowym wynikiem 10:5 i jest liderem w swojej grupie z szansami na awans do rozgrywek wojewódzkich. Bardzo dobrze spisuje się drugi zespół trampkarzy, który obecnie prowadzi w swojej grupie rozgrywkowej. Młodzicy Lubońskiego KS zażarcie rywalizują z Orłami Komorniki o awans do I ligi okręgowej. W pierwszym meczu tych zespołów lubonianie wygrali 3:0. W ostatniej kolejce 25 czerwca odbędzie się mecz rewanżowy, który zadecyduje o awansie jednego z zespołów do wyższej klasy rozgrywek. Na bazie tych informacji widać wyraźnie, że coraz większą wagę kluby przykładają do szkolenia młodzieży. Oby tak dalej. Jest to jedyna droga do budowy silniejszych niż obecnie drużyn seniorskich w naszym mieście.

WCAG