Wtorek 14 marca zapamiętamy na długo. Informacja o budowie toru żużlowego jaka pojawiła się w poście Gazety Lubońskiej wywołała burzę medialną. Luboń był odmieniany we wszystkich przypadkach w polskim środowisku żużlowym. Wczesny Prima Aprilis wypalił, choć komentarze były różne.

Nie będzie toru żużlowego w Luboniu w najbliższym czasie, choć wzorem Stadionu Narodowego może pokusimy się o postawienie toru tymczasowego, żeby Jawa Luboń rozegrała te zawody z Motorem Napędowo 🙂

Tylko na razie trzeba te plany odłożyć w czasie, bo na Stadionie Miejskim rozpoczęła się budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z remontem zaplecza sanitarno – szatniowego. Umowa z wykonawcą tej inwestycji przewiduje jej zakończenie jesienią. Cały luboński świat sportowy (a szczególnie piłkarski) czeka na zakończenie prac.

Pozwoli to na stworzenie dużo lepszych warunków do treningów i rozgrywania meczów oraz turniejów i co bardzo ważne, odciąży trawiaste boiska piłkarskie, na których trenują zawodnicy lubońskich klubów.

Będziemy na bieżąco informować o postępach prac na Rzecznej. Biegacze będą mogli korzystać z bieżni, a piłkarze z boiska.

Burmistrz Miasta Lubonia Małgorzata Machalska oraz Kierownik Obiektów Sportowych LOSIR Marek Giese odpowiadają na informację o zmianie charakteru Stadionu Miejskiego na tor żużlowy w TVP Poznań:

Obejrzyj tutaj: [od minuty 2:00] KLIK

https://poznan.tvp.pl/1710151/wiadomosci-sportowe
WCAG