Sierpień jest tradycyjnie miesiącem, kiedy do Lubonia przyjeżdżają zawodnicy i zawodniczki sportów „paletkowych”. Badmintoniści i tenisiści stołowi, jak co roku w bardzo dobrych warunkach, mogą się przygotowywać do jesiennych zawodów i rozgrywek. Dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 mogą korzystają z przygotowanych przez pracowników Szkoły i LOSIR noclegów w klasach szkolnych. Wyżywienie zgodnie z życzeniem organizatorów obozu przygotowuje LOSIR Catering.

 

Od 30 lipca obiekty przy ulicy Kołłątaja gościły 40 osobową grupę badmintonistów, którzy trenowali na hali, na boisku i bieżni. Dwa, a nawet trzy treningi dziennie zostały urozmaicone wizytą na Termach Maltańskich oraz spływem kajakowym Wartą. Uczestnicy obozu zadowoleni z noclegów, wyżywienia  oraz bardzo dobrych warunków do treningu deklarowali chęć odwiedzenia Lubonia w przyszłym roku.

Krótka przerwa i od 16 sierpnia na hali LOSIR słychać było charakterystyczny stukot piłeczek tenisowych. Rozpoczęło się kolejne już bodajże 7-me w Luboniu zgrupowanie Kadry Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Ponad 30 zawodników i zawodniczek pod okiem grona doświadczonych trenerów szlifowało swoje umiejętności przed kolejnym sezonem startowym. W czasie obozu odbyła się wizyta na Termach Maltańskich, a 19 sierpnia uczestnicy obozu brali udział w święcie tenisa stołowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uczestnicy zadowoleni z efektów pracy na zgrupowaniu również zadeklarowali chęć trenowania w Luboniu w przyszłym roku.

WCAG