23-25.02.2024 zostały zorganizowane III Otwarte Mistrzostwa Lubonia w Badmintonie pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Luboń. Organizatorami turnieju byli; UKS PowerBad Luboń, Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona, Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzy dni pełne badmintona, tak można nazwać ten weekend na hali LOSiR Luboń. Prawie 300 osób z całej Polski, 28 godzin gier i aż 37 godzin spędzonych na hali. Zaczynając od piątkowego wieczoru, gdzie turniej dla dorosłych zgromadził 80-ciu zawodników. Pojedynki trwały do późnych godzin nocnych, pozwalając wyłonić zwycięzców.

Piotr Herman/Olaf Korsaka – debel męski

Kolejnego dnia, z uwagi na dużą ilość zgłoszeń, zaczęliśmy Krajowy Turniej godzinę wcześniej, niż było to planowane, ponieważ już o godzinie 9:00. Kategorie do lat 13, do lat 15, do lat 17 i do lat 19, zebrały 193 zawodników. Przy tak dużej ilości zgłoszeń turniej był rozgrywany przez dwa dni, w sobotę oraz w niedzielę. Wyłonieni zostali zwycięzcy każdej ze wspomnianych kategorii,

– Arsenii Boriaiev/Anna Basova – mikst U17

W najstarszej z kategorii Krajowego Turnieju – U19, na najwyższym stopniu podium stanęli:
– Szymon Lusiak – singiel chłopców U19
– Izabela Myk – singiel dziewcząt U19
– Szymon Lewandowski/Jacek Matula – debel chłopców U19
– Szymon Lusiak/Izabela Myk – mikst U19

W niedzielę został rozegrany również turniej dla dzieci w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów. Z racji na dużą ilość pojedynków na hali LOSiR, mecze dzieci zostały rozegrane na kortach w Katolickiej Szkole Podstawowej nr 6 w Luboniu. 22 młodych adeptów w kategoriach U9 oraz U11 rozegrało tam swoje mecze, zbierając pierwsze doświadczenia i czerpiąc z badmintona sportową zabawę.