Formuła bezwynikowa ma swoje plusy i minusy. Plus taki, że zdejmuje z zawodników presje jaka jest związana na przykład z wysoką porażka i z uwagi na brak rejestracji wyników organizator ma szczerze mówiąc mniej pracy. Jednak pokusa roboczej rejestracji wyników jest duża i to jest ten minus. Przyznajemy, że taką rejestrację prowadziliśmy i wyszło z niej, że trzy drużyny grały bardzo równo w każdym meczu, natomiast pozostałe miały wzloty i upadki. Ciekawe jest też to, że obawa o wysokie zwycięstwa i porażki na tym turnieju Luboń Cup nie miała żadnego uzasadnienia. 15 minut gry w meczu często przekładało się na kilka bramek i wyrównany pojedynek. Dla ciekawości najwyższy wynik to 5:1, poza tym mieliśmy na 15 meczów 3 remisy oraz 7 spotkań zakończonych jednobramkowym zwycięstwem. Świadczy to o wyrównanym poziomie, a mając wieloletnie doświadczenie w ocenie umiejętności młodych zawodników ,można stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że ten poziom był bardzo przyzwoity. Dlatego bardzo nas cieszy, że ostatni w tym sezonie turniej Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego nie zawiódł oczekiwań publiczności, trenerów, zawodników i organizatorów.

W turnieju zagrali:

  • Hattrick Lubsko – trener Konrad Ćwik
  • Canarinhos Skórzewo – trener Wojciech Chlebowski
  • Luboński KS – trener Marcin Biernacki
  • UKS Orlik Poznań – trener Jakub Pomieciński
  • UKS Śrem – trener Robert Królak
  • AP Wilki Dąbrówka – trener Krzysztof Bartosz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w tym sezonie zagrali w turniejach Luboń Cup. Dziękujemy za wsparcie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Miastu Luboń i LOSiR Sp. z o.o.

Dziękujemy Kubie za sędziowanie, p. Darii za opiekę medyczną, Jurkowi, Maciejowi, Antkowi za pomoc w organizacji, a Cateringowi LOSiR za smaczne posiłki. 

Zobaczcie jak grali: https://www.facebook.com/reel/1599988224162811

Dziękujemy Lubońskiemu KS za możliwość udostępnienia

Mamy kolejne pomysły dla najmłodszych piłkarzy i zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i FB. Warto się zapoznać z kolejną naszą propozycją:

WCAG